Chwała i dziękczynienie Jezusowi w Najświętszym Sakramencie!

Na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 23 maja br., w naszej parafii pod wezwaniem Bożego Miłosierdzia w Mińsku, Białoruś, 15 dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej.

Przed wejściem do kościoła

O godz. 12:00 przed kościołem dzieci i Rodziców przywitał O. Jerzy, Karmelita, a następnie  rodzice błogosławili swoje dzieci i w uroczystej procesji weszli do świątyni. Wszystko odbywało się w klimacie pokoju i serdeczności. To Duch Święty kierował tym pięknym wydarzeniem napełniając wszystkich radością.

W procesji z radością

By zaoszczędzić dzieciom  stresu, który przeszkadza w modlitwie i skupieniu, czytania mszalne czytali ich ojcowie, Psalm, Sekwencję do Ducha Świętego i Alleluja zaśpiewała s. Walentyna. Dzieci natomiast czytały modlitwę wiernych, niosły dary ofiarne, przeczytały Panu Jezusowi wierszyki dziękczynne a swoim rodzicom zaśpiewały wzruszającą pieśń. Poprzez aktywny udział rodziców w liturgii dzieci miały dobry przykład zaangażowania w modlitwę Kościoła.   

Rodzice dzieci dziękują Ojcu Jerzemu w darze niosąc owoce

Każdego dnia w Białym Tygodniu dzieci otrzymują inne przedmioty kultu religijnego: jednego dnia Biblię, innego Modlitewnik, innego różańce, szkaplerze, Cudowne Medaliki…

W tą piękną uroczystość miały także wkład Siostry Miłosierdzia ze wspólnoty z Częstochowy, które dziewczynkom sprezentowały wianki na głowę. Dziękujemy Siostrom!  

I Bogu Wszechmogącemu niech będzie chwała i dziękczynienie za Jego miłość i dary, którymi nas hojnie obdarowuje, niech będzie chwała i dziękczynienie Jezusowi w Najświętszym Sakramencie! Niech Maryi Niepokalanej będzie cześć!

Siostra Walentyna