„Rodzina Bogiem silna”

“Bal krzesełkowy”

W ostatnim czasie Siostry Miłosierdzia ze Wspólnoty z Lipowej miały radość wziąć udział w kilku wydarzeniach, którymi chciałyby się podzielić.

W schronisku dla Pań, którymi Siostry się opiekują, przygotowały w Nowy Rok „bal krzesełkowy”. Razem z Pensjonariuszkami bawiły się i tańczyły – na siedząco, gdyż zabawa na stojąco sprawiła by schorowanym Paniom trudność. Siostry także zaprosiły Panie do wspólnego śpiewania kolęd. Dodatkową radością były stroje karnawałowe, w które uczestniczki zabawy były przebrane.

Jasełka w parafii Ptaknów

W schronisku przedstawione zostały także jasełka, w których wzięły udział Siostry i wierni tamtejszej parafii w Ptkanowie. Reżyserem jasełek pt: „Rodzina Bogiem silna”, była Siostra Teresa, która pragnęła przekazać widzom ważność roli ojca w rodzinie, a także podkreślić wartość Eucharystii w naszym życiu.

Jasełka w parafii Ptkanów

W następną niedzielę „aktorzy” jasełek dwukrotnie powtórzyli występ w kościele parafialnym. Siostry dzięki zaangażowaniu się w przedstawienie mogły aktywniej uczestniczyć w życiu parafii i bliżej poznać ludzi.   

Kolęda w schronisku

Dnia 6 stycznia, Ksiądz Proboszcz przybył do  schroniska na kolędę. Wszyscy zebrali się w kaplicy na wspólną modlitwę. Aby podkreślić wyjątkowość uroczystości Objawienia Pańskiego i wnieść więcej radości, Siostry przebrały się za Trzech Królów i towarzyszyły Księdzu Proboszczowi w czasie poświęcenia domu, rozweselając mieszkanki muzyką i śpiewem kolęd!

Siostra Julia śpiewa pastorałkę w ojczystym języku – białoruskim

W kościele parafialnym w Ptkanowie odbył się także koncert kolęd. Siostra Teresa i Siostra Julia były zaproszone do Jury. W koncercie wzięło udział 15 osób od najmłodszych do najstarszych uczestników. Program rozpoczął się pastorałką, którą zaśpiewała Siostra Julia w języku białoruskim. Na koniec Siostra Teresa była proszona o wygłoszenie wyników, po czym każdy uczestnik otrzymał nagrodę za występ.