„Ciastko Świętego Wincentego”

Już od 2010 roku tradycją ostrołęckiej Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, na terenie której posługuje Wspólnota Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, jest  jesienny, charytatywny kiermasz ciast pod nazwą ,,CIASTKO ŚWIĘTEGO WINCENTEGO”. Jak sama nazwa wskazuje, patronem wydarzenia jest oczywiście Św. Wincenty a Paulo, a sam kiermasz odbywa się zazwyczaj w niedzielę poprzedzającą Jego liturgiczne wspomnienie, lub też jak wypadło w tym roku, w sam dzień Uroczystości.

Organizatorzy kiermaszu to Wspólnota Sióstr oraz Parafialny Zespół Caritas, ale zaangażowanych jest zazwyczaj wielu ludzi dobrej woli i ofiarnych serc, którzy ofiarowują na kiermasz pieczone przez siebie ciasta. Zwykle angażują się parafialne grupy apostolskie oraz młodzież ze szkół średnich należących do parafii farnej. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na wsparcie ubogich Rodzin z terenu parafii.

W tym roku, pomimo niepewności i ograniczeń związanych z pandemią, udało się zorganizować kiermasz tak jak w latach ubiegłych. Już od godzin rannych w namiotach rozstawionych przy kościele czuwali wolontariusze, zachęcając wychodzących ze świątyni parafian do wsparcia tej pięknej akcji, oferując  całą gamę przepysznych ciast w zamian za ofiarę na rzecz ubogich.

O godz. 11.30 Wspólnota Sióstr, Młodzież Maryjna, Wolontariusze PZC, oraz licznie zgromadzeni parafianie, uczestniczyli w uroczystej Eucharystii. Oprawę liturgiczną przygotowała Siostra Joanna wraz z Młodzieżą Maryjną oraz Siostra Emilia z Parafialnym Zespołem Caritas. W czasie Mszy Świętej s. Joanna przedstawiła krótką prezentację o Św. Wincentym, a po zakończonej Uroczystości Młodzież Maryjna rozdała wszystkim wychodzącym z kościoła pamiątkowe kalendarzyki na 2021 rok, z wizerunkiem św. Wincentego a Paulo.