Dzień skupienia Apostolatu Maryjnego

W jubileuszowym roku 190. rocznicy objawienia Cudownego Medalika, 19 września 2020 r. w Kościele pw. Świętej Trójcy w Supraślu wspólnoty Apostolatu Maryjnego z Białegostoku i Supraśla przeżywały swój dzień skupienia. To już kolejny raz, gdy Członkinie i Opiekunowie białostockiego Stowarzyszenia Cudownego Medalika spotkali się przy Stole Eucharystycznym oraz chleba powszedniego. Na sobotnie popołudnie przewidziana była Msza święta, konferencja oraz agapa.

W homilii ks. Andrzej Chutkowski – miejscowy proboszcz i zarazem Opiekun Stowarzyszenia w supraskiej parafii – wskazywał na wartość wytrwałego apostołowania Słowem i czynem. Zachęcał Apostołki do uważnego wsłuchiwania się w Słowo Boże, gdyż tylko nim napełnieni możemy wydawać dobre owoce.

Bezpośrednio po Eucharystii uczestniczyliśmy w konferencji wygłoszonej przez Opiekuna Archidiecezjalnego Stowarzyszenia, ks. Andrzeja Kakareko. Przypominając historię objawień maryjnych, które miały miejsce w Kościele, głoszący konferencję zwrócił uwagę na wyjątkowy charakter i znaczenie objawienia z 27 listopada 1830 r. Przypominając przesłanie Cudownego Medalika zwrócił naszą uwagę na najważniejsze przywileje w życiu Maryi, jakim były Zwiastowanie, Boże Macierzyństwo i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Wobec największego z nich – Bożego Macierzyństwa Maryi – zachęcił, by wsłuchując się w słowa Chrystusa, wypowiedziane do nas – „Synu, oto Matka twoja!”, wziąć Matkę Bożą do siebie, Jej osobę i jej wzór wiary.

Radosne spotkanie przy stole powszednim zakończyło nasz dzień skupienia. Ubogaceni słowem i spotkaniem jeszcze mocniej chcemy przylgnąć do Niepokalanej przez życie charyzmatem św. Wincentego a Paulo.