IV Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie

W dniu 12 września w Niepokalanowie, we wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, miało miejsce IV Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Było ono dziękczynieniem za dwóch wielkich Polaków: Jana Pawła II w 100.rocznicę urodzin i za Sł. Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Ojcowie Franciszkanie, Gospodarze tego miejsca, chcieli przybliżyć dzieciom rys Maryjny w życiu tych dwóch Świętych.

Razem z Siostrami Miłosierdzia Prowincji Warszawskiej: z s. Elżbietą, s. Ewą i s. Anną, pojechało 6 dzieci i dwóch opiekunów ze Świetlicy Środowiskowej Sióstr oraz 9 dzieci ze szkoły przy ul. Drewnianej w Warszawie i należących do parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus, gdzie posługują Siostry.

Pierwszym i najważniejszym punktem spotkania była  Msza Święta celebrowana w bazylice NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie pod przewodnictwem bp Wojciecha Osiala z Łowicza. Uczestnicy mogli skorzystać również z Sakramentu Pokuty. OO. Franciszkanie posługiwali we wszystkich konfesjonałach. Ks. Biskup w czasie homilii zachęcał dzieci do przystępowania do Sakramentu Pokuty i częstej Komunii Świętej, by w ten sposób sprawić MARYI najpiękniejszy prezent. Także mówiąc o Adoracji Najświętszego Sakramentu podkreślał, że jest to „zwierciadło”, w którym przeglądając się, upodobnimy się Jesusa.

Po Mszy Świętej dzieci mogły brać udział w różnych atrakcjach, zabawach i koncercie, który animowany był  przez zespół “Mocni W Duchu & Dzieciaki”. Była to piękna modlitwa uwielbienia. Dzieci mogły również zobaczyć pokaz przygotowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Niepokalanowa. Dzieci, które przyjechały z Siostrami biorące udział w konkursach, zostały nagrodzone i wyróżnione a każdy mógł chętny wstąpić w szeregi Rycerzy Niepokalanej. Na zakończenie cała grupa zwiedziła Muzeum Straży Pożarnej.

Radośni, szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy z Imienin Maryi, której dziękujemy za wszystko i której polecamy się dalszej opiece.