Rekolekcje Wielkopostne dla Młodzieży

Od piątku, 28 lutego do niedzieli 1 marca 2020 roku, w Domu Prowincjalnym Sióstr Miłosierdzia w Warszawie odbyły się rekolekcje dla Młodzieży pt. „WIELKA MIŁOŚĆ”. Kilkunastoosobowej grupie towarzyszył ks. Konrad, Misjonarz Św. Wincentego a Paulo oraz kilka Sióstr Miłosierdzia.

W piątek wieczorem młodzież udała się do Bazyliki Archikatedralnej Męczeństwa św. Jana Chrzciciela na Stary Mieście, by wziąć udział w modlitwie przy odrestaurowanym Cudownym Krucyfiksie Baryczków i grobie Sługi Bożego ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

W sobotę pod kierunkiem ks. Konrada w czasie bloków konferencyjno-warsztatowych młodzież rozważała List Papieża Franciszka na Wielki Post. Omawiane były dwa tematy. Pierwszy temat to Tajemnica Paschalna jako podstawa nawrócenia oraz drugi temat to pilna potrzeba nawrócenia. Co zrobić, aby świadomie przeżyć Wielki Post? Jak właściwie mierzyć się z umartwieniem? Co to jest wyrzeczenie Wielkopostne? Jak to możliwe, że rezygnacja z telefonów komórkowych i gier komputerowych jest miła Panu Bogu? Popołudniu młodzi włączyli się w Adorację Najświętszego Sakramentu podczas dnia skupienia Sióstr oraz mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty. Punktem najważniejszym wszystkich spotkań była Eucharystia. Wieczorem natomiast miała miejsce Adoracja Krzyża w kaplicy Sióstr.

Jednym z owoców spotkania był występ młodych dla Sióstr zgromadzonych na swoich dniach formacji w Domu Prowincjalnym. Był również czas na osobiste rozmowy i chwile odprężenia.

W niedzielę młodzież udała się na Mszę Świętą do kościoła Sióstr Wizytek na Krakowskim Przedmieściu i miała możliwość porozmawiać z jedną z Sióstr Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, czyli Siostrą Wizytką. Potem młodzież wróciła na obiad, którym zakończyła swoje spotkania.

Czas spędzony na pustyni serca pozwolił zagłębić się w wielką „Tajemnicę wiary”. Niech ten czas wyciszenia i refleksji wyda błogosławione owoce w życiu każdego uczestnika tych dni.